: ;

"Лінива" акустична система

Задум такої акустичної системи виник випадково і спонтанно. Почалось з того, що S30 були випадково поставлені на S90. Останні якраз "переживали" чергову переробку, і 30-ки тимчасово їх заміняли. Одразу привернуло увагу зручне і приємне розташування джерела звуку на рівні вух слухача. S90, які працювали на підлозі викликали дискомфорт в цьому плані. 

Отже для приємного прослуховування треба було зробити підставки, щоб підняти S90 на рівень вух. З іншого боку СЧ динамікам, та й НЧ теж, було доволі тісно в 1,5 л ковпаках і рідних ящиках, напрошувалась думка, про виготовлення нових корпусів акустичних систем... 

Виготовляти підставки, чи нові ящики було дуже лінь :) І от результат:

Динаміки: НЧ - 30ГД-2 (75ГДН), СЧ - 20ГДС Nova , ВЧ - Куплені з дослідницькими намірами Fountek NeoCD1.0, стрічкові, відносно недорогі твітери.

Для оформлення СЧ-ВЧ секції було використано корпус АС S30. Для ВЧ динаміка було змінено старий отвір, а ФІ - заглушено.

Розміщення середньочастотника в обємі 10л однозначно покращило його звучання. Фільтр планувалось зовнішній отже назовні було виведено проводи від кожного динаміка.

Басова секція будувалась на базі S90. Із корпусу було видалено все зайве. Отвори СЧ, ВЧ, ФІ - заглушені. Таким чином одержано ЗЯ з деяким виграшем в об’ємі. (Другу АС залишено у оформленні ФІ, для експериментів) Ящик перевернуто догори дном, щоб хоч трошки підняти НЧ і наблизити його до СЧ-ВЧ секції.

От і все. Ставимо СЧ-ВЧ на НЧ секцію, припаюємо проводи до фільтра, який тимчасово просто прикручено до корпуса S30. Під’єднуємо підсилювач, насолоджуємося. :) 

    Зауваження:  

  * Можна використати ВЧ динаміки від S90, що дозволяє застосувати "рідний" фільтр без його переробки. 

    Переваги:  

  * Якщо належно оформити передні панелі, одержимо повноцінну домашню акустичну систему. 

  * Можливість експериментували з фільтрами, бі- і триампінгом. 

  * СЧ-ВЧ секція знаходиться на рівні вух слухача, який сидить на стільці. 

    Недоліки:  

  * НЧ розміщений далеко від решти динаміків. Це не проблема, якщо частота поділу НЧ-СЧ 200 Гц і нижче.